Stellar paketi … müşteri görüşleri

Stellar Lumen hem bir blockchain ağı hem de bir kripto para birimidir. Borsada XLM sembolünü kullanan Lumen, Stellar’ın tokenidir (dijital para birimi) ve yatırımcılar tarafından geleceği parlak bir yatırım aracı olarak görülmektedir. Stellar’a yatırım yapmalı mısınız ve yatırım yapmak için ne yapmalısınız?

Kripto para birimi Stellar

Stellar BTC ve türevlerinden, Litecoin’den (LTC) ve Dash’tan (DASH) biraz farklıdır. Paranın kazılarak oluşturulduğu proof-of-work (POW) ve benzer algoritmaların yerine federatif mutabakat algoritması (Stellar Consensus Protocol) kullanmaktadır.

Uzun yıllardır kripto para ticaretiyle uğraşan Jed McCaleb, Stellar Lumen (XLM) kurucusu olarak kabul edilmektedir. Kripto ve blockchain topluluklarının üyesi olan McCaleb konunun uzmanlarıyla işbirliği yapmıştır ve Stellar projesinin STRIPE adlı ödeme şirketi tarafından finanse edilmesini sağlamıştır. Projeyi destekleyen diğer kuruluşlar arasında Google, FastForward ve BlackRock bulunmaktadır. Stellar Lumens (XLM), CoinTelegraph verilerine göre 4 Eylül 2014 günü borsada 0,0021 USD fiyattan işlem görmeye başlamıştır.

Stellar Lumens, blockchain teknolojisinin ölçeklenebilirlik sorununu çözmek ve finans kuruluşlarını blok zinciri aracılığıyla birbirine bağlamak amacıyla oluşturulmuştur. Bu nedenle işlemleri görece daha ucuz ve daha hızlıdır. Bu özellikler, özellikle gelişmekte olan ülkeler için önemli özelliklerdir.

XLM işlem masrafı sıfıra yakındır (0,000004 USD). Aynı şeyi Ethereum (ETH) için söyleyemeyiz. Yüksek işlem masrafları (16,1 USD) nedeniyle kullanıcılar Tron (TRX) ve Cardano (ADA) gibi altcoinlere ya da Polkadot (DOT) gibi cross-chain platformlara yönelmektedirler.

Dahası, Stellar’ın işlem hızı bakımından kripto para ve blockchain dünyasının en iyileri arasındadır. Bu özelliği sayesinde Stellar oldukça verimli bir kripto para haline gelmektedir. Lumen (XLM) transferi için madencilerin teyidi gerekmediğinden işlemlerin görece daha hızlı gerçekleştirilmesi mümkün olmaktadır. Dolayısıyla Stellar saniyede 1000 – 5000 işlem (TPS) gerçekleştirebilmektedir. Sonuç olarak, XLM işlemleri Bitcoin’e (BTC) kıyasla 100 – 500 kat, Ethereum’a kıyasla ise 50 – 250 kat daha hızlıdır.

XLM birkaç kripto borsada ve aracı şirkette işlem görmekte olduğundan ticareti kolaydır. Birçok para birimi dönüştürücüsü XLM kabul ettiğinden transfer işlemleri de oldukça kolay ve güvenlidir.

 

 Popüler bir alım yöntemi olarak dijital para hediyeli paket

Bir süredir Stellar’ı popüler eğitim paketleri ile birlikte elde etmek mümkündür. Bunlar, dijital para hediyeli eğitim paketi olarak adlandırılmaktadırlar. Bu eğitim setlerinde dijital para birimleriyle ilgilenen amatör yatırımcılara yönelik e-kitaplar, webinarlar ve eğitim materyalleri bulunmaktadır. Bu ürünlerle birlikte özel bir kod veya kart verilmektedir. Bunlar ile erişilen ve ücretsiz olarak verilen bir miktar dijital para ile yatırım yapmaya başlamak mümkün olmaktadır.

Paketlerin çoğunda ilgi çekici ve kapsamlı eğitim materyalleri bulunmaktadır. Paketlerde ayrıca dijital paralara yatırım ile ilgili en yeni trendlerin yanı sıra genel olarak yatırım konusunu ele alan materyaller de bulunmaktadır. Bütün bu özellikleriyle dijital para hediyeli paketler, dijital paralara yatırım macerasına atılmak isteyen herkes için benzersiz ürünler olarak görülebilirler.


Stellar Paketi – eğitim

Geçen yıllara kıyasla günümüzde piyasada birçok cazip eğitim paketinin bulunduğu göz ardı edilemez bir gerçektir. Dijital para birimlerine yatırıma duyulan ilgi her geçen gün artması, insanların pandemi döneminde alternatif çözümlere yönelmeleri, evde uzun süre zaman geçiren kişilerin finans konusunda kendini geliştirmek istemesi gibi faktörler bunda etkili olmaktadır. Piyasaya yeni sürülen Stellar Paketi gibi eğitim paketleri böyle eğitim olanakları sağlamaktadır.

Pakette e-kitaplar, makaleler, bültenler, danışmanlık hizmetleri, webinarlar, çevrimiçi eğitimler ve diğer gelişim araçları gibi eğitim materyalleri bulunmaktadır. Bu materyaller temel bilgilerin edinilmesinin yanı sıra dijital paralara yatırım ile ilgili kuralların ayrıntılı bir şekilde öğrenilmesini sağlamaktadır. Böylece müşterinin dijital para dünyasına adım atmaya uygun bir şekilde hazırlanması sağlanmaktadır.

Dijital para hediyeli eğitim paketlerinin çoğunda olduğu gibi Stellar Paketinin üreticisi ürünle birlikte ücretsiz olarak kripto para vermektedir. Bu paraya özel bir kart aracılığıyla erişilebilmektedir. Bu kart ile müşteri kendisine tamamen ücretsiz olarak verilen Stellar kripto paranın muhafaza edildiği hesaba giriş yapabilmektedir. Kod kartının, değerine bakılmaksızın her Stellar Paketi ile birlikte geldiğini hatırlatmakta fayda vardır. Kartın üzerinde, paketin sahibinin istediği an çekmesinin mümkün olduğu kripto paranın muhafaza edildiği hesaba ait kullanıcı adı ve şifre bulunmaktadır. Hesaba, onu yöneten aracı kuruluş ve müşteriden başka hiç kimsenin erişimi bulunmamaktadır.


Stellar Paketi – yatırım

Kod kartı müşteriye özel emniyetli bir paket içerisinde posta ile kapıda ödemeli olarak gönderilmektedir. Paketi teslim alabilmek için kimlik göstermek ve paket karşılığı ödemeyi gerçekleştirmek şarttır. Böylece kart üzerindeki gizli verilerin korunması mümkün olmaktadır.

Söz konusu kartın üzerinde, müşteriye ait kişisel sanal cüzdana giriş için gerekli olan kullanıcı adı ve şifre bulunmaktadır. Bu bilgiler paketi satın alan kişiye özeldir. Müşterinin kod kartını, dijital parayı satmaya karar verinceye kadar kuru ve güvenli bir yerde (örneğin kasada) muhafaza etmesi gerekmektedir.

Müşteri yatırımını paraya çevirmeye karar verdiğinde kod kartını kullanabilir. Kartı elinde bulunduran kişi sahip olduğu dijital paranın miktarını kontrol edebilir. Ancak, bu parayı çekebilmek için ek teyit işleminden geçmesi gerekmektedir. Satıcıyla iletişime geçmesi, para çekme işlemi yapmak istediğini bildirmesi ve paranın sahip olduğunu, kullanıcı adını ve şifreyi vererek teyit etmesi yeterlidir. Paranın istenen kişisel cüzdana aktarılması işlemi anında gerçekleştirilmektedir.

Bu yatırım türü oldukça kolay ve güvenli bir dijital para elde etme yöntemi olarak görülmektedir. Dahası, bu sayede müşterinin sanal bir cüzdan hesabı açmasına ya da hacker saldırısı konusunda endişelenmesine gerek yoktur. Kullanıcı adını ve şifreyi içeren kartı evinde saklaması yeterlidir. Güvenlik nedeniyle, bu paranın transferinin, dijital paraya yatırımla ilgili temel teorik bilgiler edinildikten sonra gerçekleştirilmesi tavsiye edilir. Bu bilgilere, Stellar dijital paraya yatırım ile ilgili eğitim materyallerinden ulaşılabilmektedir.

 

Stellar Paketi ve müşteri yorumları

Eğitim paketlerinin çoğunda olduğu gibi Stellar paketi ile ilgili görüşlerde onun eğitim materyalleri ve ücretsiz dijital para elde etmek için kolay ve popüler bir yöntem olduğu belirtilmektedir. Bu nedenle, kripto para forumlarında bu ürünle ilgili birçok yorum bulunmaktadır. Stellar Paketi satın alanların büyük çoğunluğunun ürünle ilgili olarak olumlu görüş bildirdiği görülmektedir.

  • Eğitim materyalleri oldukça kaliteli. Sorunsuz bir öğrenme deneyimi yaşadım ve kripto paramı teslim aldım… yatırımlara devam

Nick: Ali38

  • Kripto parayı teslim alma yöntemi ilk başta çok hoşuma gitmemişti ama böylece bilmediğim teknik işlemler gerçekleştirmek zorunda kalmıyorum o yüzden memnunum. Paket ile para kazanmayı da başardım ayrıca.

 Nick: huseyin

  • uzun bir süredir Stelları gözüme kestirmiştim zaten. Paket ve kart elime geçti. Satıcıyla görüştüm ve ürünün nasıl kullanıldığını öğrendim. Herşeye bakma fırsatım olmadı daha ama e-kitaplar güzel.

Nick: para22

  • Benzer paketleri yıllardır piyasada görüyorum. Yeni bir ürün değil yani. Piyasada tutunabildilerse işe yarıyorlar demektir. Hem eğitim hem kripto para alıyorsunuz. Gayet güzel.

Nick: kerim

Başlangıç seviye yatırımcılar için mükemmel bir çözüm olan Stellar Paketi, yatırım ile ilgili teorik bilgilerin paketle birlikte gelen dijital para sayesinde pratiğe dökülmesini sağlamaktadır. Paket, eğitimlere erişim sağlamasının yanı sıra Stellar’a yatırım tecrübesi de kazandırmaktadır. Bu tür ürünlerin en büyük avantajı, müşterinin sadece eğitim paketleri karşılığında ödeme yapması, dijital parayı ise ücretsiz olarak elde etmesidir. Dolayısıyla, ilk yatırımınızı kısa bir süre içerisinde gerçekleştirebilir ve dijital paralara yatırım maceranıza hemen başlayabilirsiniz.