Nauja virtualios valiutos versija – tai „Stellar“ kriptovaliuta

Kriptovaliutų rinka yra taip išvystyta, kad, atrodo, nebus sukurta jokia nauja elektroninė moneta, kuri galėtų pritraukti daugybės klientų dėmesį. Laimei, plėtra tęsiasi, kaip rodo „Stellar“ kriptovaliuta, dažnai vadinama „nauja virtualios monetos versija“

Naujovės virtualių monetų pasaulyje

„Stellar“, pažymėta XLM santrumpa, yra plati ir atviro kodo platforma, paremta vieša ir išplėstine „blockchain“ tinklo versija. Ji buvo sukurta siekiant sukurti tarpininką, leidžiantį derinti visame pasaulyje prieinamus produktus ir paslaugas be bankų dalyvavimo. Platforma turėjo garantuoti visišką nepriklausomumą atliekant pervedimus ir mokėjimus. Tai tapo įmanoma, kai „Stellar“ tapo efektyviu mokėjimų tinklu, kuriame visus mokėjimus galima atlikti su nedelsiamu patvirtinimu beveik be jokių išlaidų.

 „Stellar“ buvo sukurtas tarptautiniams verslininkams, korporacijoms ir finansininkams iš viso pasaulio, kurie nenorėjo apsiriboti vien bankinėmis paslaugomis. Žmonės ir subjektai, ieškantys greito, patikimo ir beveik nemokamo mokėjimo platformos. „Stellar“ pasirodė esąs tobulas sprendimas.

Svarbus platformos elementas yra „Stellar Lumens“, t. y. infliacinė kriptovaliuta be riboto maksimalaus tiekimo. Todėl „Stellar“ tapo viena iš plačiausių rinkoje esančių elektroninių monetų sistemų.

Kaip pakeisti virtualią monetų rinką… „Stellar“ istorija

   „Stellar“ šiuo metu veikia kaip virtuali platforma, turinti savo „Lumen“ kriptovaliutą. Sistemos pavadinimas kilęs iš būdvardžio „žvaigždėtas“, o elektroninės monetos – nuo pagrindinio šviesos srauto vieneto. Tačiau kol „Stellar” pasirodė esanti ateities vizija, jai teko išgyventi keletą raidos etapu.

Darbą su „Stellar“ pradėjo 2014 m., programuotojas Jedas Calebas ir teisininkas Joyce Kim. Ponai kartu įkūrė svetainę pavadinimu „Secret Bitcoin Projeck“, kurios tikrasis tikslas buvo išanalizuoti Bitkoinų trūkumus ir surinkti specialistus, kad būtų sukurta nauja ir geresnė elektroninė moneta. Tai buvo įmanoma, nes iniciatoriai jau turėjo patirties elektroninių monetų rinkoje. Jedas Calebas buvo vienos pirmųjų kriptovaliutų mainų – Mt. Goxo – kūrėjas ir dirbo kurdamas elektroninę monetą „Ripple“, o Joyce Kim specializavosi investicijų teisės srityje.

Surinkus duomenis ir komandą, ponai įkūrė non-profit organizaciją – „Stellar Foundation“, kurios tikslas buvo sukurti platformą, kuri suteiktų prieigą prie finansinių paslaugų atskirtų šalių gyventojams. Ši idėja greitai įgijo rėmėjų, kurių dėka organizacija gavo 25 milijonų dolerių paramą, o tai lėmė 3 milijonus vartotojų ir 15 milijonų rinkos viršutinę ribą.

Vėlesniais metais „Stellar“ vystėsi toliau. 2015 m. balandžio mėn. buvo pristatytas naujas šaltinio kodas, kuris pašalino ryšio problemas ir pagerino tinklo našumą ir saugumą. 2016 m. gegužės mėn. buvo pradėtas bendradarbiavimas su „Deloitte Digital Bank“, kurio tikslas buvo sukurti tarptautinį kliringo tinklą. Po metų buvo pristatytas projektas „InterStellar“, kuris turėjo sukurti decentralizuotą „StellarX“ biržą ir pristatyti „Lightning Network“ protokolą.  Nuolatinis darbas tobulinant platformą reiškė, kad „Stellar“ taip pat rado kelią į kriptobiržą, kur turi didelį susidomėjimą.

 

Šiuolaikinės technologijos ir šiuolaikinės galimybės

„Stellar“ yra atviro kodo platforma, pagrįsta išplėstine „blockchain“ tinklo versija ir turinti savo „Stellar Lumens“ elektroninę monetą. Ši sistema leidžia Jums leisti tokenus, pasikliauti savo decentralizuota DEX birža ir daugelį kitų galimybių.

Viena iš jų yra praktinė galimybė sudaryti sandorius ir kurti rinkas pagal visų rūšių finansines priemones, o tai reiškia, kad per „Stellar“ galite išleisti bet kokį turtą tokeno pavidalu. Sistema leidžia ne tik keistis kitomis elektroninėmis monetomis, bet ir valiutomis, vertybiniais popieriais bei žaliavomis, kurių dėka ji tapo universalia investavimo platforma. Be to, bet kuri organizacija gali integruoti savo paslaugas į „Stellar“ tinklą per jungiamąjį serverį, t. y. „Brigde server“.

Reguliarus darbas kuriant „Stellar“ privertė šią sistemą ne tik pateisinti visus lūkesčius, bet ir tapo revoliucine investicinių operacijų tarpininkavimo platforma, turinčia savo kriptovaliutą – „Lumens“    

„Stellar Lumens“ – tai infliacinė kriptovaliuta, kurios fiksuotas infliacijos lygis yra iki 1 % per metus ir kuri neturi ribotos maksimalios pasiūlos. Dėl to „Lumens“ naudojama padengti operacijų mokesčius tinkle.

Saugus saugojimas – kaip įsigyti ir išlaikyti „Stellar“?

„Stellar” plėtra privertė šią platformą peržengti klasikinių kriptovaliutų suvokimą ir tapo neatsiejama mokėjimo sistema. Atrodytų, kad ja naudosis tik profesionalai. Tačiau iš tikrųjų ją galima įsigyti ir laikyti kaip ir beveik bet kurią kitą kriptovaliutą. Yra vienas nedidelis skirtumas. „Stellar“ turi didesnius saugojimo reikalavimus.

Dauguma kriptovaliutų laikomos klasikinėse platformose, kurios suteikia prieigą prie virtualios piniginės. Jos prielaida yra gana paprasta, todėl tam nereikia tokių specialių žinių. Kiek kitaip „Stellar“ atveju, kurio šiuolaikinėms technologijoms reikia tinkamai pritaikytos elektroninės piniginės sistemos. Todėl mažiau patyrusiems investuotojams gali būti sunku pasirinkti tinkamą virtualios piniginės platformą.

Tokiu atveju verta pasinaudoti tarpininkų pagalba, kurie savarankiškai pasirenka platformą ir joje susikuria sąskaitą. Be to, norint išvengti prisijungimų vagystės, jie pasiekiami tik neprisijungus ir siunčiami klientui. Tokiu būdu veikia „Stellar” paketas.